Pedagogika

Czy należysz do tych osób, którzy wolą zostać w domu?

Czy należysz do tych osób, którzy wolą zostać w domu?

Są osoby, które zamiast uczestniczyć w imprezie czy spotkaniu wolą zostać w domu, odpocząć po długim dniu pracy pełnym obowiązków i zobowiązań. Ale są też tacy, którzy właśnie po to, by wyrwać się z rutyny, idą bez zastanowienia na każde spotkanie towarzyskie, które im się przytrafia.

Według badań opublikowanych w British Journal of Psychology, osoby, które decydują się na pozostanie w domu, są bardziej inteligentne. Badania przeprowadzono na 15 tys. osób o różnych kulturach, płci, religii i statusie społecznym. W którym stwierdzono, że chęć przebywania w domu zbiega się z wyższym IQ, ponieważ ludzie nie potrzebują kontaktów społecznych, aby zaspokoić swoje potrzeby emocjonalne. Pamiętaj, że wszyscy mamy różny styl życia, wiek i obowiązki, więc dla jednych idealnym rozwiązaniem jest przebywanie z przyjaciółmi, a dla innych nie. Rozważ te argumenty, aby zostać w domu lub wyjść na imprezę

Odprężenie kontra zmęczenie

Przebywanie w zaciszu własnego domu pozwoli Ci spędzić wysokiej jakości czas z rodziną, zwiększy naukę i nowe doświadczenia, a także pozwoli Ci się zrelaksować i uzupełnić energię. Z drugiej strony, jeśli zdecydujesz się pójść na imprezę lub spotkanie, twoje ciało będzie czuło się wyczerpane, ale towarzystwo przyjaciół jest idealne, aby zredukować stres spowodowany monotonią życia. Nie wiesz jak spędzić czas poza domem z przyjaciółmi? Podpowiadam kilka propozycji: https://naspacer.pl/czy-wiesz-jak-ciekawie-spedzic-czas-poza-domem

Nie będziesz musiała nikomu imponować

W domowym zaciszu nie będziesz musiała nikomu imponować, mam na myśli sposób ubierania się, działania czy zachowania, więc nie będziesz się stresować. Odwrotnie dzieje się, gdy decydujemy się na imprezę, gdzie trzeba będzie dobrać ubiór i makijaż, aby zrobić dobre wrażenie.

Rozwiązywanie problemów

Przebywanie w domu pozwala na chwile samotności, w których z przyjemnością poznasz siebie i zastanowisz się nad trapiącymi Cię problemami, aby znaleźć rozwiązania. Jeśli weźmiesz udział w imprezie, będziesz miał okazję opowiedzieć swoją historię i będziesz miał więcej różnych punktów widzenia, aby rozwiązać konflikty. Pamiętaj, że nie zawsze należy kierować się radami znajomych, gdyż to Ty będziesz miał ostateczną decyzję.

Poziom energii

Bycie w domu pozwala skupić energię na robieniu rzeczy, które naprawdę lubisz, czytaniu książki, wyjściu na spacer, zjedzeniu czegoś innego, ale jeśli zdecydujesz się pójść na spotkanie, będziesz musiał skupić się na tym, aby być w dobrym nastroju, aby dać upust swojej energii do tańca, opowiadania dowcipów itp. Co wolisz?

Oczywiście, podjęcie decyzji o wyjściu lub nie, nie umniejsza inteligencji, ponieważ socjalizacja jest ważna dla życia każdego człowieka. Pamiętaj, że wszystko zależy od tego, jakie masz potrzeby i jaki poziom energii chcesz zainwestować, a także czy jesteś singlem, czy masz rodzinę.